Pressemeddelelse fra Fuse Communication ApS
Den er både blevet kaldt lækker retro, sjov og charmerende, den nye ID Buzz, som er VWs relancering af det ikoniske folkevognsrugbrød fra 1950erne. Anmelderne står i kø med ros og den er allerede kåret til Året bil i Danmark i 2023.
I stedet for en afbudsrejse, kan du nu booke ID Buzz via en abonnementsordning til en sommerferie med stil. Og med en bil på abonnement kan du let skifte bilen ud, f.eks. med en den lige så ikoniske Fiat 500 cabriolet til 3.999 kr., når hverdagen venter.
Den billigste udgave af ID Buzz koster ca. 500.000 kr., men med abonnementet koster den blot 8,499 kr. for en måned, og så er der ingen grund til at købe charmetrolden. Med bil på abonnement kan du bedre tilpasse din bil til dine aktuelle behov, så du ikke kører i en stor benzinsluger i de måneder af året, hvor den kun skal transportere dig til arbejdet og hjem igen. På den måde, mener Jesper Hill-Kjærsgaard, der er direktør for Dribe, at flere vil være tilbøjelige til at vælge en bil, der bedre passer hverdagen og de skiftende behov.
Læs hele pressemeddelelsen på Via Ritzau her:
** Ovenstående pressemeddelelse er videreformidlet af Ritzau på vegne af tredjepart. Ritzau er derfor ikke ansvarlig for indholdet **








